A school for leaders who want change

Learn first

KMBS latest news in real time

For the latest KMBS events and news, visit KMBS Live at the top right corner of the screen

Open kmbs live
Home
/
News
/
Італійський підхід до інновацій: виїзний навчальний модуль kmbs
10.01.2024
International
Partnerships
Італійський підхід до інновацій: виїзний навчальний модуль kmbs

З 11 по 15 грудня МВА-учасники kmbs вирушили у перший закордонний навчальний модуль від початку повномасштабної війни. Програму модуля розробляли спільно дві бізнес-школи: міланська POLIMI та kmbs. Він був сфокусований на поєднанні традиційного та інноваційного – двох якостей, які часто вважаються суперечливими, проте італійський бізнес вміє їх вдало поєднувати.

Модуль стартував ще за тиждень до формального початку – з настановної лекції заступника декана POLIMI. Йшлося про економічний контекст Італії загалом та Ломбардії зокрема. Це допомогло учасникам підготуватися до того, що вони почули та побачили згодом.

Загалом у навчальному модулі взяли участь понад 20 учасників із декількох груп, як Executive MBA, так і Presidents’ МВА kmbs. Упродовж п’яти днів вони мали 10 навчальних пар у бізнес-школі POLIMI та чотири візити до компаній.

Регіон, у якому побували МВА-учасники, має чималу експертизу у сфері виробництва, промислового дизайну, а також роботи у luxury-сегменті (який відповідає за 7% ВВП Італії і 12% ВВП Ломбардії). Місцеві бізнес-школи навіть мають навчальні програми з luxury-менеджменту. А ще цей регіон дуже традиційний – понад 80% бізнесів тут мають сімейне коріння.

Наприклад, компанія ROVEDA, яка шиє взуття з 1955 року, водночас є одним із основних R&D-драйверів своєї галузі. Як їй вдається залишатися інноваційною, маючи за плечами 70 років досвіду й усталені традиції? Так само й компанія SEW, у яку теж навідалися учасники kmbs, налічує 50 років, займається промисловим обладнанням і може якимось чином поєднувати сімейність та відкритість до нового.

Вочевидь, італійські бізнеси вміють поєднувати експерименти з інноваційними бізнес-моделями (про це, зокрема, йшлося на лекціях у POLIMI) зі збереженням власного ядра. Учасник модуля Олексій Лебедько, засновник компанії «Мегатек», написав на своїй Facebook-сторінці: «Індустрія 4.0 – це перехід до злиття цифрових технологій з фізичними виробничими процесами. Вона змінює роль людей у виробництві та призводить до появи “розумних заводів”. Роботи на таких заводах діють як посередники між різними етапами виробництва. Раніше я вважав, що подібні технології заберуть повністю людей з виробництва, а зараз побачив, що навпаки – просто роль людини зміниться».

Знайомство з італійськими компаніями зсередини, а також досвід навчання в одній із найкращих італійських бізнес-шкіл – ось те, що привезли з собою додому МВА-учасники. І далі вони вирішуватимуть, як застосувати одержані знання на користь своїй країні та власним бізнесам.

kmbs live
20.02.2024 at 10:37
Новий подкаст Radio kmbs з нашою adjunct professor Оксаною Щегельською ...
13.02.2024 at 12:40
Набір на MBA триває! Старт 23 травня ...
13.02.2024 at 12:29
PMBA-25 group visited the exhibition of works by Hanna Sobachko-Shostak, "Eyes of Flowers," ...
13.02.2024 at 12:20
Новий подкаст Radio kmbs "Як малим та середнім бізнесам переходити в корпоративне управління?" ...
25.11.2023 at 16:30
"You have to think through your brand story in detail and tell it. Anything you don't tell, people w ...
24.11.2023 at 16:37
We often hear from businesses working with cross-cultural teams or expanding into global markets abo ...
24.11.2023 at 12:25
Nataliia Yeremieieva, a graduate of Presidents' MBA kmbs, co-founder and co-owner of Stekloplast, an ...
23.11.2023 at 18:04
"We often work with numbers whose origin we do not understand. That is why the first thesis of the c ...