A school for leaders who want change

Learn first

KMBS latest news in real time

For the latest KMBS events and news, visit KMBS Live at the top right corner of the screen

Open kmbs live
Home
/
News
/
Італійський підхід до інновацій: виїзний навчальний модуль kmbs
10.01.2024
International
Partnerships
Італійський підхід до інновацій: виїзний навчальний модуль kmbs

З 11 по 15 грудня МВА-учасники kmbs вирушили у перший закордонний навчальний модуль від початку повномасштабної війни. Програму модуля розробляли спільно дві бізнес-школи: міланська POLIMI та kmbs. Він був сфокусований на поєднанні традиційного та інноваційного – двох якостей, які часто вважаються суперечливими, проте італійський бізнес вміє їх вдало поєднувати.

Модуль стартував ще за тиждень до формального початку – з настановної лекції заступника декана POLIMI. Йшлося про економічний контекст Італії загалом та Ломбардії зокрема. Це допомогло учасникам підготуватися до того, що вони почули та побачили згодом.

Загалом у навчальному модулі взяли участь понад 20 учасників із декількох груп, як Executive MBA, так і Presidents’ МВА kmbs. Упродовж п’яти днів вони мали 10 навчальних пар у бізнес-школі POLIMI та чотири візити до компаній.

Регіон, у якому побували МВА-учасники, має чималу експертизу у сфері виробництва, промислового дизайну, а також роботи у luxury-сегменті (який відповідає за 7% ВВП Італії і 12% ВВП Ломбардії). Місцеві бізнес-школи навіть мають навчальні програми з luxury-менеджменту. А ще цей регіон дуже традиційний – понад 80% бізнесів тут мають сімейне коріння.

Наприклад, компанія ROVEDA, яка шиє взуття з 1955 року, водночас є одним із основних R&D-драйверів своєї галузі. Як їй вдається залишатися інноваційною, маючи за плечами 70 років досвіду й усталені традиції? Так само й компанія SEW, у яку теж навідалися учасники kmbs, налічує 50 років, займається промисловим обладнанням і може якимось чином поєднувати сімейність та відкритість до нового.

Вочевидь, італійські бізнеси вміють поєднувати експерименти з інноваційними бізнес-моделями (про це, зокрема, йшлося на лекціях у POLIMI) зі збереженням власного ядра. Учасник модуля Олексій Лебедько, засновник компанії «Мегатек», написав на своїй Facebook-сторінці: «Індустрія 4.0 – це перехід до злиття цифрових технологій з фізичними виробничими процесами. Вона змінює роль людей у виробництві та призводить до появи “розумних заводів”. Роботи на таких заводах діють як посередники між різними етапами виробництва. Раніше я вважав, що подібні технології заберуть повністю людей з виробництва, а зараз побачив, що навпаки – просто роль людини зміниться».

Знайомство з італійськими компаніями зсередини, а також досвід навчання в одній із найкращих італійських бізнес-шкіл – ось те, що привезли з собою додому МВА-учасники. І далі вони вирішуватимуть, як застосувати одержані знання на користь своїй країні та власним бізнесам.

kmbs live
23.07.2024 at 12:00
Economic engineering as a driver of economic growth ...
16.07.2024 at 12:00
Lean methodology | Serhiy Komberyanov ...
15.07.2024 at 17:00
MBA preview: Business analytics as a tool for strategic management in business ...
05.07.2024 at 18:00
Systems thinking: causes and consequences ...
01.07.2024 at 17:00
CONVOCATION-2024 ...
20.06.2024 at 14:00
How can executives use artificial intelligence? ...
13.06.2024 at 15:00
Transformational changes: Oleksiy Severyn, Ekol Logistics ...
25.05.2024 at 14:00
Creating an integrated human capital management system ...