A school for leaders who want change

Learn first

KMBS latest news in real time

For the latest KMBS events and news, visit KMBS Live at the top right corner of the screen

Open kmbs live
08.04.2017
1005
5min
People. Leadership and management. Culture
[EN] За останні 30 років кількість людей на планеті збільшилась з 3 до майже 10 мільярдів. Це спричинило чималий тиск на різні галузі, у тому числі на сферу охорони здоров‘я. Футуролог Пітер Кокрейн, у минулому – директор British Telecom з технологій, вважає: людство зможе відповісти на цей виклик. Але для цього знадобиться чимало інновацій. У цій статті, в рамках спільного проекту <a href="http://kmbs.ua/" target="_blank" rel="noopener">kmbs</a>та компанії <a href="https://www.facebook.com/Dell.CIS/" target="_blank" rel="noopener">Dell</a>, ми розповімо, яким бачить майбутнє людства Пітер Кокрейн.

[EN] На думку Кокрейна, наступні 25 років мають принести нам чимало нових технологій. Його прогнози стосуються, наприклад, появи таких інновацій, як освітлення, яке допомагає людям видужувати після хвороб, віртуальні операції та пристрої, які можна буде носити на собі і які визначатимуть молекули раку. Звичайно, темпи зростання людської популяції можуть лякати. Але Пітер Кокрейн каже, що досі технології задовольняли усі наші потреби, і зараз ми знаходимось у найкращій позиції за всю свою історію.

 
У майбутньому з'являться пошукові «системи правди», які пропонуватимуть лише підтверджену інформацію

  Розмірковуючи про сферу медицини, футуролог доходить висновків, що вона згодом кардинально зміниться. Якщо зараз складні медичні технології сконцентровані переважно у великих лікарнях, то поступово «масова медицина» перетворюватиметься на персоналізовану, індивідуальну. Спочатку вона «мігрує» до кабінетів докторів, а потім люди самі почнуть дбати про своє здоров‘я, використовуючи спеціальні додатки та віртуальні операції. Вже зараз ми можемо побачити перші ознаки цього тренду. Скажімо, сайт NetDoctors пропонує віртуальні консультації з лікарями. Пацієнт може розповісти про те, що його хвилює, та отримати пораду у випадку, якщо з якихось причин не може потрапити до свого лікаря. Кокрейн прогнозує появу сенсорів, які будуть здатні зменшувати біль, виявляти ранні ознаки раку чи хімічного дисбалансу в організмі. Він вважає, що у 2045 році наш побут виглядатиме наступним чином. Прокидаючись, ми йдемо у ванну кімнату, де дзеркало вимірює наш пульс та рівень кисню у крові. Ультразвукова зубна щітка бере пробу слини та аналізує її, а вбудовані у підлогу ваги перевіряє нашу вагу та оцінює стан шкіри. Усі дані зберігаються та аналізуються щодня, включно з відомостями про нашу фізичну активність, їжу та напої, які ми споживали.   ArticleImages_19587_banner_620x300_2016_.jpg   Однією з найсерйозніших проблем, пов‘язаних із зростанням чисельності населення, є відходи. Їхня кількість збільшується такими темпами, що загрожує екології. Але Кокрейн вважає, що у майбутньому людство зможе вирішити цю проблему завдяки «хмарі речей», за допомогою якої можна від слідкувати долю будь-чого з тих речей, які нас оточують.

 
Стикаючись із будь-якою новою технологією, ми повинні ставити собі запитання: яку користь це привнесе у моє життя?

  Ще один прогноз футуролога стосується зміни переліку професій, які будуть затребувані суспільством. За 25 років, на думку Кокрейна, робота банкірів, працівників кол-центрів, стокових брокерів, машиністів, пілотів та навіть журналістів стане нікому не потрібною. Натомість з‘являться професії на кшталт «інженер кіборгів» та «провісник скоєння злочинів». Дуже часто кажуть, що Twitter та Facebook сприяє розвитку громадянської журналістики, проте Кокрейн вважає, що соцмережі також допомагають широкому поширенню хибної інформації. Він прогнозує, що з часом це приведе до створення «систем правди», які діятимуть подібно до звичайних пошукових систем, але пропонуватимуть лише підтверджену інформацію. «Взагалі, стикаючись із будь-якою новою технологією, ми повинні ставити собі лише одне важливе запитання: яку користь це привнесе у моє життя? – каже Пітер Кокрейн. – І відповідь на нього має визначати наше рішення щодо того, використовувати цю технологію чи відмовитись від неї».

kmbs live
22.04.2024 at 17:06
Трансформаційні зміни: Вікторія Ковальчук, Alterra group ...
17.04.2024 at 15:42
Доказовий маркетинг: модель розвитку бренду | Роман Гавриш ...
20.02.2024 at 10:37
Новий подкаст Radio kmbs з нашою adjunct professor Оксаною Щегельською ...
13.02.2024 at 12:29
PMBA-25 group visited the exhibition of works by Hanna Sobachko-Shostak, "Eyes of Flowers," ...
13.02.2024 at 12:20
Новий подкаст Radio kmbs "Як малим та середнім бізнесам переходити в корпоративне управління?" ...
25.11.2023 at 16:30
"You have to think through your brand story in detail and tell it. Anything you don't tell, people w ...
24.11.2023 at 16:37
We often hear from businesses working with cross-cultural teams or expanding into global markets abo ...
24.11.2023 at 12:25
Nataliia Yeremieieva, a graduate of Presidents' MBA kmbs, co-founder and co-owner of Stekloplast, an ...