A school for leaders who want change

Learn first

KMBS latest news in real time

For the latest KMBS events and news, visit KMBS Live at the top right corner of the screen

Open kmbs live
Home
/
Articles
/
Як бізнес працює під час війни. Епізод 10. «Екструзія в русі»
23.08.2022
1057
0min
Як бізнес працює під час війни. Епізод 10. «Екструзія в русі»
People. Leadership and management. Culture
«Екструзія в русі» від початку свого існування була інженерною компанією. До лютого 2022 року вона займалася виготовленням складових для медичного обладнання, інженерних конструкцій за допомогою 3D-друку і навіть відновленням художніх пам’яток, зокрема скульптур. Спочатку працювала із пластиком, а згодом навчилася й мати справу з металами.

Компанія базувалася у Києві. Коли почалося вторгнення, керівництво ухвалило рішення про релокацію і обладнання, і працівників. Вибір пав на Івано-Франківськ, де компанії прийшов на допомогу Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника: він посприяв у пошуку житла для людей та облаштування цеху.

Відповідно до потреб воєнного часу, змінився й асортимент продукції. Зокрема, «Екструзія в русі» почала виробляти турнікети за технологією, яку сама й створила. За словами фахівців компанії, їхня розробка не поступається закордонним аналогам і цілком відповідає стандартам НАТО.

Щоправда, для досягнення такого результату знадобилося чимало роботи: виготовлення першої партії, відправка турнікетів військовим, отримання зворотного зв’язку та вдосконалення. Проте, зрештою, вийшов турнікет, який не лише є водонепроникним та міцним, але й зручним у користуванні: зупинити кровотечу за його допомогою можна лише однією рукою. Отже, якщо боєць дістає поранення, скажімо, руки, він може за лічені секунди іншою надати собі допомогу. На турнікеті є спеціальне «віконце», де потрібно зазначити час для медиків, які потім опікуватимуться раною.

Другим новим напрямком діяльності «Екструзії в русі» стало виготовлення ортезів спеціально для поранених військових за допомогою 3D-друку. Компанія вже налагодила повний виробничий процес, і займає він менше доби: від замовлення до виготовлення ортезу.

«Екструзія в русі» не зупиняється: шиє аптечки, виготовляє композитні поверхні для беспілотників тощо. Директор компанії Олег Кірєєв каже, що релокація відкрила для компанії нові можливості, зокрема, спростила логістику до країн ЄС. Тому навіть коли завершиться війна, бізнес збирається зберегти цех в Івано-Франківську.

А вже сьогодні партнерство «Екструзії в русі» та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника є прикладом взаємодії бізнесу та освіти, яка з кожним днем наближає нашу перемогу.

 

kmbs live
02.04.2024 at 12:28
Стартує набір на стипендійну програму kmbs! ...
20.02.2024 at 10:37
Новий подкаст Radio kmbs з нашою adjunct professor Оксаною Щегельською ...
13.02.2024 at 12:40
Набір на MBA триває! Старт 23 травня ...
13.02.2024 at 12:29
PMBA-25 group visited the exhibition of works by Hanna Sobachko-Shostak, "Eyes of Flowers," ...
13.02.2024 at 12:20
Новий подкаст Radio kmbs "Як малим та середнім бізнесам переходити в корпоративне управління?" ...
25.11.2023 at 16:30
"You have to think through your brand story in detail and tell it. Anything you don't tell, people w ...
24.11.2023 at 16:37
We often hear from businesses working with cross-cultural teams or expanding into global markets abo ...
24.11.2023 at 12:25
Nataliia Yeremieieva, a graduate of Presidents' MBA kmbs, co-founder and co-owner of Stekloplast, an ...