A school for leaders who want change

Learn first

KMBS latest news in real time

For the latest KMBS events and news, visit KMBS Live at the top right corner of the screen

Open kmbs live
14.03.2017
1819
12min
People. Leadership and management. Culture
[EN] Автор: Євген Пенцак, керівник програми <a href="http://kmbs.ua/mba/master-of-banking-and-finance" target="_blank" rel="noopener">MBF kmbs</a>

[EN] Як зміниться світ у результаті четвертої індустріальної революції? Як це вплине на бізнес, життя людей та освітню сферу? Чотири революції Термін «четверта індустріальна революція» є логічним продовженням концепцій першої, другої та третьої індустріальних революцій, розвинених у книзі відомого американського економіста і еколога Джеремі Ріфкіна. Він проводить ґрунтовний аналіз особливостей кожної з промислових революцій. Перша революція – використання енергії вугілля та пари і промислова типографія, як основний комунікаційний інструмент. Друга революція – енергія нафти і виникнення двигуна внутрішнього згорання, і електрифікація, виникнення телефонних мереж, радіо та телебачення, як основні комунікаційні інструменти. В основі третьої індустріальної революції, на думку Ріфкіна, лежить п’ять факторів: 1. Перехід на відновлювані джерела енергії. 2. Перетворення всіх будівель на міні-електростанції. 3. Використання водневої технології для акумулювання генерованої енергії. 4. Використання інтернет-технологій для перетворення енергосистеми на інтелектуальну мережу. 5. Масовий перехід на електромобілі та авто на водневих елементах. Термін «четверта індустріальна революція» виник завдяки відомому швейцарському економісту Клаусу Мартіну Швабу після його публікації в журналі Foreign Affairs (її ще називають сучасним «Капіталістичним маніфестом»). Четверту індустріальну революцію він пропонує називати цифровою, бо її особливою характеристикою є стирання відмінностей між фізичною, цифровою та біологічною сферами.

 
Зараз не так країни, як провідні інноваційні світові корпорації будуть пришвидшувати ходу реформ промисловості

  Хоча у світі ще не закінчилась третя індустріальна революція, розвинені країни світу вже однією ногою вступили у четверту фазу розвитку глобальної економіки, - зазначив Клаус Шваб у своїй промові на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у 2016 році. Зараз не так країни, як провідні інноваційні світові корпорації будуть пришвидшувати стрімку ходу реформ промисловості. Список найбільш інноваційних компаній світу очолюють Apple, Google, Tesla та Microsoft. А до найінноваційніших країн можна віднести, крім США, Швейцарію, Німеччину, Японію, Швецію, Нідерланди, Південну Корею.   Інновації усюди Основними елементами четвертої промислової революції будуть суцільні інновації, які повністю змінять спосіб життя людей, а також впливатимуть на свідомість (тобто поступово змінюватимуть саму природу людини). Практично всі виробничі процеси будуть автоматизовані, ми не тільки перейдемо на електромобілі й автомобілі на водневих двигунах, але й самі машини перевозитимуть нас без водіїв. У людей вивільниться маса часу не тільки через роботизацію, але й через спосіб купівлі та доставки товарів. Можна буде замовляти індивідуальний дизайн та комплектацію продуктів та послуг, вони будуть миттєво оплачуватись, а дрони доставлятимуть товар прямо до вашого місцезнаходження. Багато ринків будуть працювати напряму, оминаючи різні посередницькі структури: брокерів та дилерів. Поступово відімре необхідність у дешевій робочій силі, велика кількість некваліфікованих працівників опиниться без роботи. Люди стануть жити довше завдяки повній автоматизації процесів лікування і слідкування за здоров’ям людей. Тотальне старіння населення спричинить глобальні реформи державного управління, а також призведе до значних реформ у світовій фінансовій системі. З розвитком нових технологій виграє найбільш інноваційна, інтелектуальна частина населення земної кулі, а низько кваліфікованим працівникам буде важко. У них виникне потреба шукати менш розвинені країни, куди ще не прийшли інновації. Масове зростання безробіття може спричинити нові соціальні вибухи, бо майнова нерівність у світі тільки зростатиме.

 
З розвитком нових технологій виграє найбільш інноваційна, інтелектуальна частина населення земної кулі

  У майбутньому речі самі «спілкуватимуться» з центрами для їх виготовлення і доставки. Якщо ресурс мобільного пристрою чи комп’ютера вичерпується, або суттєво застаріває для виконання функціональних завдань користувача, то пристрій подаватиме сигнал виробнику. Через деякий час споживач отримає новий продукт з індивідуальними налаштуваннями. Причому це  буде відбуватись з нашими улюбленими шампунями, зубною пастою, продуктами харчування, одягом тощо. Усі наші комунікаційні пристрої спілкуватимуться і узгоджуватимуть свої дії між собою. Глобальна база даних, що включатиме персоналізовані медичні показники і всі наші попередні дії, допомагатиме нам ефективніше проводити дозвілля, піклуватись про своє здоров’я тощо.   Майбутнє освіти Яка модель бізнесу об’єднує сучасні успішні компанії? Uber придумав план ефективного управління мільйонами автомобілів, Airbnb побудував мережеву платформу управління величезною кількістю різноманітного житла, що здається в оренду. Не маючи жодного власного ресторану, компанія Subway має більше точок фаст-фуду, ніж мережа McDonalds, причому персоналу у неї у 500 разів менше. З появою компанії Lyft знання, яке було абсолютно необхідним для таксистів Лондона, щоб ефективно пересуватись його складною мережею вулиць, стало зовсім непотрібним. Нові моделі бізнесу ставлять зовсім нові вимоги до працівників, до їхньої освіти і навичок. Людям залишиться лише творча праця, креативність стане основним інструментом розвитку і буде ключовою точкою диференціації людей. Відомий американський  фізик, футуролог, основоположник теорії струн Мічіо Каку таким бачить майбутнє освітньої сфери: 1. Навчання не буде базуватись на запам’ятовуванні. Наш мозок не потрібно завантажувати зайвою інформацією, а вивільнений ресурс можна використовувати для розвитку навичок аналізу, аргументації та прийняття рішень. 2. Навчання стане індивідуальним та автономним. Ми будемо самі нести відповідальність за свою освіту та обирати, що на даний момент нам потрібно засвоїти і з ким спілкуватись. Професія вчителя повністю зникне з нашого життя. 3. Дипломи навчальних закладів втратять будь-яке значення, популярності набудуть персональні навчальні та сертифікаційні портфоліо, що будуть визначати можливість кандидата займати відповідну посаду.  

Людям залишиться лише творча праця, креативність стане основним інструментом розвитку

  4. Підручники матимуть штучний інтелект, який сам визначатиме наповнення на кожну наступну сторінку в залежності від інтересів читача. І будуть в автоматичному режимі здійснювати апдейт всієї необхідної користувачу інформації. 5. Для досягнення успіху потрібно буде розвивати лише ті здібності, які недоступні роботам: уяву, креативність, ініціативність та лідерство, а суспільство перейде від товарної економіки до інтелектуально-креативної. Суспільства, які будуть орієнтуватись виключно на сировину, занепадатимуть і стрімко біднітимуть. Цінуватись буде творення нового, а знання як такі не будуть нікому потрібні. Їх можна буде ще простіше знайти у вільному доступі. Людям необхідно буде розвивати навички перероблення знань. Всі матимуть змогу дивитись на одні й ті самі факти, але хтось зможе побачити у них закономірності, висловити нові ідеї. Насправді вся наука рухається не до складності, а до спрощення. Істина лежить не десь на глибині, а на поверхні – про це кажуть багато нобелівських лауреатів. Проте досі мало хто може побачити простоту. Важливим буде те, як ми вмітимемо оперувати новими висновками, які згенерували інші. Хтось просунувся в програмуванні, одна людина використала це в економіці, потім друга – у фізиці… Такою буде наука майбутнього.   Креативне майбутнє Щоб вивести людську креативність на новий рівень, мені здається, буде створена якась глобальна система. Вона об’єднає велику кількість людей, які працюватимуть у групах над вирішенням різноманітних проблем. Система буде моніторити цей процес у різних групах, а також враховуватиме внесок кожного - ми отримаємо надзвичайно потужний генератор та реалізатор ідей, який буде підживлюватись самим середовищем, що самонавчається. Така система буде опрацьовувати згенеровані та вирішені освітньою креативною платформою ідеї та продукти і запускати їх у виробництво, забезпечуючи винагороду розробникам у вигляді патентних чи дивідендних платежів з прибутку від реалізації.

 
Людям необхідно буде розвивати навички перероблення знань

  Наявність подібної платформи повністю змінить наші уявлення про ресурс людини і дасть можливість швидко нарощувати інтелектуальний потенціал людства. Адже насправді кожен є генієм, але не розкритим, так само як і кожна дитина – талановита.«Розумна» мережа допомагатиме розкривати потенціал людей: з нею буде простіше пробувати, обирати та змінювати те, чим займатись. Вона дозволятиме вирішувати будь-які задачі дуже швидко – і переходити до наступних. Ми стоїмо на порозі великих змін, які торкнуться навіть самої сутності людини, її права власності, її призначення у розвитку людства. А також концепції споживання як драйвера світового економічного розвитку. Відмовившись від надмірного споживання, людство отримає взамін відчуття задоволення від творчості і можливості ефективно працювати в середовищі, яке постійно вдосконалюється.

kmbs live
02.04.2024 at 12:28
Стартує набір на стипендійну програму kmbs! ...
20.02.2024 at 10:37
Новий подкаст Radio kmbs з нашою adjunct professor Оксаною Щегельською ...
13.02.2024 at 12:40
Набір на MBA триває! Старт 23 травня ...
13.02.2024 at 12:29
PMBA-25 group visited the exhibition of works by Hanna Sobachko-Shostak, "Eyes of Flowers," ...
13.02.2024 at 12:20
Новий подкаст Radio kmbs "Як малим та середнім бізнесам переходити в корпоративне управління?" ...
25.11.2023 at 16:30
"You have to think through your brand story in detail and tell it. Anything you don't tell, people w ...
24.11.2023 at 16:37
We often hear from businesses working with cross-cultural teams or expanding into global markets abo ...
24.11.2023 at 12:25
Nataliia Yeremieieva, a graduate of Presidents' MBA kmbs, co-founder and co-owner of Stekloplast, an ...