A school for leaders who want change

Learn first

KMBS latest news in real time

For the latest KMBS events and news, visit KMBS Live at the top right corner of the screen

Open kmbs live
Home
/
Articles
/
kmbs рекомендує
18.07.2023
761
0min
kmbs рекомендує
Philosophy. Art
Що потрібно, аби успішно управляти сучасною організацією в умовах тотальної невизначеності, постійних змін та складних викликів? Чимало авторів досліджують різні аспекти цього запитання, і сьогодні ми пропонуємо вам добірку книжок, що допоможуть наблизитися до відповіді. А також запрошуємо вас прочитати рецензії на них, підготовані у межах Digest, спільного проєкту kmbs та Kyivstar.

«Екстремальна відповідальність: як “морські котики” керують і перемагають» Джоко Віллінка та Лейфа Бабіна 

Автори цієї книжки – офіцери американського військово-морського флоту у відставці. Вони впевнені, що бойові дії віддзеркалюють звичайне життя, тільки все відбувається інтенсивніше. Рішення в бою мають негайні наслідки, і абсолютно все поставлено на карту. Правильне рішення, навіть коли все здається втраченим, може привести до перемоги. А неправильне, навіть коли перемога здається майже визначеною, може призвести до катастрофічного результату. Військове лідерство вимагає формування різноманітних команд для виконання дуже складних місій і досягнення стратегічних цілей. І такі самі принципи можуть бути застосовані до управління компанією.

«Як робити великі справи» Бента Флівб’єрга та Дена Гарднера 

Цю книжку Нобелівський лауреат Деніел Канеман вважає важливою, вчасною, повчальною та розважальною водночас. У ній йдеться про те, як доводити до ладу великі проєкти: від ремонту домівки (декому й він здається масштабним проєктом) до побудови аеропорту, формування державних політик тощо. Виявляється, лише невелика частка проєктів вкладаються у терміни та бюджет. Наприклад, у транспортній галузі у середньому проєкти виходили за межі бюджету на 28%, у найгірших випадках – до 45%. Схожа картина спостерігається у різноманітних сферах, від проведення Олімпійських ігор до ракетобудування. І, на думку авторів, усі проєкти, незалежно від масштабу, мають універсальні чинники, що визначають їхній успіх або провал. Знати про них – означає збільшити свої шанси на вдале й своєчасне завершення.

«Команда команд: правила взаємодії у складному світі» Стенлі Маккрістала та співавторів 

Головний автор цієї книжки – генерал американського спецназу. Під час виконання завдань в Іраку в 2003 році він усвідомив, що американцям з їхньої ієрархічною армією складно воювати проти погано озброєних, але дуже гнучких груп терористів із «Аль-Каїди». Зрештою, Маккрістал вирішив реструктуризувати свої підрозділи згідно з принципами надпрозорого обміну інформацією і децентралізації прийняття рішень. Результатом стало створення команди команд – тобто підрозділів, яким була б властива гнучкість маленьких груп. Цей підхід може бути корисним і управлінцям, які змушені працювати в складному і мінливому контексті.

kmbs live
25.11.2023 at 16:30
"You have to think through your brand story in detail and tell it. Anything you don't tell, people w ...
24.11.2023 at 16:37
We often hear from businesses working with cross-cultural teams or expanding into global markets abo ...
24.11.2023 at 12:25
Nataliia Yeremieieva, a graduate of Presidents' MBA kmbs, co-founder and co-owner of Stekloplast, an ...
23.11.2023 at 18:04
"We often work with numbers whose origin we do not understand. That is why the first thesis of the c ...
22.11.2023 at 18:28
Today, the last module of Dean Oleksandr Savruk's programme "Strategic Thinking. Strategic Idea in B ...
20.11.2023 at 20:54
In the new podcast "Company Reputation: New Challenges", Maryna Starodubska and I discussed what ess ...
20.11.2023 at 17:08
On 16 November, new members joined the kmbs community - the MBAF-15 group. An interesting and intens ...
20.11.2023 at 14:14
"To understand what is really happening to the business, you need to honestly determine the amount o ...