A school for leaders who want change

Learn first

KMBS latest news in real time

For the latest KMBS events and news, visit KMBS Live at the top right corner of the screen

Open kmbs live
Home
/
Articles
/
Саме зараз: про МВА-навчання під час війни з перших уст
05.05.2023
9180
0min
Саме зараз: про МВА-навчання під час війни з перших уст
Strategy. Business Model. Systems
Здавалося б, під час війни складно приймати довгострокові рішення та брати на себе довгострокові зобов’язання. А МВА-навчання – це складний трансформаційний процес, який триває два роки й вимагає неабиякої зосередженості та відданості. Проте навіть в умовах війни українські управлінці не бажають зупинятися. Хоча чому «навіть» – особливо під час війни! Ми вирішили поспілкуватися з учасниками MBA-груп, які стартували восени 2022 року, і розпитати їх – якою була їхня мотивація не відкладати навчання на потім, і які їхні враження від навчального процесу.

У кожного своє «навіщо»

Навчальний шлях у kmbs розпочався для груп Executive MBA-39 та Presidents’ MBA-25 у листопаді 2022-го. Кожен з 45 нових членів спільноти мав свою власну причину і відповідь на запитання «чому саме зараз», хоча чимало з них перегукуються. Зокрема, Єлизавета Копилова, Senior Project Manager у Sigma Software та учасниця Executive MBA-39, ділиться: «Навчання в Могилянці – це моя студентська мрія, яка стала реальністю вже у дорослому віці. Чому зараз? Всі ми працюємо на наближення перемоги. Та це лише перша сходинка на складному шляху, який ми маємо подолати як суспільство, щоб жити у комфортній та безпечній країні. Попереду багато викликів, нам доведеться підіймати економіку. Можна довго готуватися до народження дитини, але не знати, що з нею робити після. Чи будемо ми готові скористатися можливостями, які на нас чекають після перемоги: залучити інвестиції, вийти на нові ринки, створити нові робочі місця та впізнавані у всьому світу бренди? Навчання додає мені оптимізму. Якщо стільки талановитих людей працюють та навчаються заради кращого майбутнього, то у нас є шанси на успіх.

А ще, коли чоловік на фронті, дуже корисно мати інтелектуальну діяльність, яка займає весь вільний час і не дає токсичним думкам панувати в голові. Кожного місяця я їду на чотири дні в Київ, і це якесь паралельне життя. Навчання дуже круто переключає!».

Дмитро Тищенко, співзасновник громадської організації «Цукр», медіаменеджер та учасник Presidents’ MBA-25, розповів: «Мені здається, ніколи не буває найкращого часу для навчання: історія показує, що завжди будуть проблеми та виклики. Ми живемо в такий час, коли не тільки Україна, але й світ постійно стикається з викликами, невизначеністю, турбулентністю. І очікувати, що колись настане час, коли нам нічим буде зайнятись і від нудьги доведеться піти повчитись – не варто, такого не буде ніколи. Тому що раніше ти починаєш навчатися, то швидше будеш готовий до будь-яких подій та викликів і зможеш допомогти собі та своїй країні».