У рамках цього проєкту провідні українські журналісти поділяться історіями про створення ключових медій, учасниками яких були, а також про формування трендів і явищ, що визначали інформаційний порядок денний в країні і свідками яких були оповідачі.
Тема першої лекції: «Доба темників в українській журналістиці». Історію виникнення цього явища розповість засновник екосистеми проєктів «Історична правда», лауреат Премії Ґонґадзе 2019 року Вахтанґ Кіпіані.
Прем’єра відбудеться 30 березня о 18:00 на Facebook-сторінках Премії імені Георгія Ґонґадзе, Українського ПЕН, видання «Українська правда», Києво-Могилянської Бізнес-Школи (kmbs) та Львівського Медіафоруму.
Наступні лекції виходитимуть щовівторка о 18:00. Серед перших спікерів та спікерок проєкту: Ольга Герасим’юк, Діана Дуцик, Зураб Аласанія, Віталій Портников, Наталія Лигачова, Севгіль Мусаєва, Андрій Куликов і Павло Казарін.
Першу частину відеолекторію створено за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу.
Організаційний партнер: Львівський Медіафорум.
Премія імені Георгія Ґонґадзе – відзнака для журналістів, заснована Українським ПЕН у партнерстві з kmbs, powered kmbs alumni platform та виданням «Українська правда” для підтримки незалежних журналістів.
Премія присуджується раз на рік 21 травня — у день народження Георгія Ґонґадзе. Лауреатом 2019 року став Вахтанґ Кіпіані — засновник видання «Історична правда» та автор однойменної телепрограми, засновник Музею-архіву преси, автор книг. Лауреат 2020 року — публіцист, теле- і радіоведучий Павло Казарін.