22 грудня декан kmbs Олександр Саврук, Юлія Тичківська (The Aspen Institute Kyiv), Юлія Мельник (European Business Association) та Ярина Бойчук (LvBS) обговорювали нові підходи у бізнес-освіті на конференції Synergy. IT Business & IT Education. Модерувала розмову Оксана Сітнікова (EPAM).
Учасники розмови погодились, що попри зусилля різних стейкхолдерів, українська система освіти досі існує у старій парадигмі. І замість того, щоб робити точкові покращення, потрібно побудувати кардинально нову систему з іншими правилами гри.
Розповідаючи про тенденції бізнес-освіти, Олександр Саврук провів аналогію із зумом у фотографа — очевидною зараз є зміна фокусу. Перехід на іншу бізнес-модель навчання вже відбувся, і це усвідомлення має інституціоналізуватись. Так само стався й shift у розумінні, що таке навчальне середовище — адже люди з різних континентів тепер можуть взаємодіяти у віртуальній навчальній аудиторії. Порада Олександра в умовах сьогодення — інвестувати в перепідготовку викладачів та інфраструктуру освітніх інституцій.
Юлія Мельник підкреслила, що стало простіше переймати знання та досвід фахівців з Європи, Америки та Азії. А також зазначила, що з одного боку ми бачимо цифровізацію освіти, а з іншого — люди починають ще більше цінувати офлайн-взаємодію.
Зі слів Ярини Бойчук, яка приєдналась до обговорення онлайн, сьогодні на рівні бізнесів, компаній і людей потрібно вчитись як ніколи та бути resilient. Але не просто «стискатись» під впливом викликів, а й використовувати нові можливості. Вкрай важливо ставати менеджерами власного навчання — свідомо обирати між різними провайдерами освіти та мотивувати себе.
Підсумовуючи розмову, Юлія Тичківська зазначила, що крім життєстійкості (resilience), гнучкості та усвідомлення себе частинкою ширшого світу, нам потрібні щасливі люди, які реалізують власний потенціал. Юлія звернулась до усіх бізнес-освітян: «Плекайте людей, адже нам потрібні щасливі підприємці для побудови щасливої країни».