Під час програми упродовж 6 місяців 40 управлінців з 19 інституцій працюватимуть над розробкою нового дизайну системи озброєння України, який забезпечить стійкість і конкурентоспроможність оборонної індустрії, а також позитивно впливатиме на економічний та технологічний розвиток країни.
«Складно переоцінити внесок оборонної системи України у стримання агресора, економічний та технологічний розвиток держави, її процвітання. Система озброєння є однією з ключових складових цього розвитку. У межах цієї Програми ми будемо працювати над розробкою нового дизайну системи оборонної індустрії, розширенням міжсекторальної взаємодії та формуванням нової культури», — зазначає керівниця програми Гелена Саврук.
Програма розроблена Києво-Могилянською Бізнес-Школою за сприяння державного концерну «Укроборонпром» та Міністерства оборони Великої Британії. В основі Програми — методологія дизайну державних систем та бізнес-екосистем, а також п’ятирічний досвід kmbs у забезпеченні професійного розвитку державного керівництва вищого рівня у секторі безпеки і оборони.
Заступник Міністра оборони України Олександр Носов та генеральний директор державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв висловили підтримку Програмі та привітали учасників.
«Це важлива Програма, яка дозволить переглянути майбутнє оборонної індустрії України. Новий погляд на оборонний комплекс та відкритість до взаємодії з партнерами посилить впливи на систему закупівель та експорту, сприятиме розвитку України», — зауважив Олександр Носов.
Стратегічна програма для розвитку системи озброєння складається з трьох інтегрованих рівнів та сфокусована на посиленні інституційного ядра оборонної індустрії України. Учасниками першого рівня стали представники керівного складу Офісу Президента України, Ради національної безпеки та оборони України, Верховної Ради України, Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних сил України, державного концерну «Укроборонпром» та ще 14 інституцій.
«Очікуваний результат Програми — успішна реалізація пріоритетів Уряду України в оборонному секторі та цілком новий дизайн оборонної промисловості. Ви матимете можливість поглибити та наростити міжвідомчу та міжсекторальну взаємодію та співпрацю, яка є запорукою успішної подальшої реалізації нової бізнес-моделі військового комплексу. Це вкрай важливо для національної безпеки України та її спроможності захищати демократію, демонструючи сталий поступ у напрямі євроатлантичної інтеграції», — звернувся до учасників заступник Глави місії в Посольстві Великої Британії в Україні Ніколас Гаррокс.
Під час навчання учасники матимуть можливість перейняти досвід розвитку інновацій та взаємодії зі стейкхолдерами від партнерів Програми з Міністерства оборони Великої Британії, а також вивчати успішний досвід систем розвитку озброєння інших країн.
Очікується, що випускники програми стануть лідерами змін у своїх інституціях та будуть імплементувати напрацьовані моделі розвитку оборонної промисловості через призму визначених Президентом України пріоритетів щодо використання механізмів державно-приватного партнерства та військово-технологічного співробітництва у оборонно-промисловому комплексі України. Залучення великого кола стейкхолдерів до процесу сприятиме запровадженню інтегрованого та сфокусованого підходу до розвитку технологічного та економічного потенціалу оборонної промисловості України.
«Дуже важливо розуміти, балансувати, допомaгати і використовувати всі переваги систем. Саме тому під час навчання ми працюватимемо над створенням такої дизайну, який забезпечить обороноздатність і розвиток нашої країни в різних аспектах. Досвід, який учасники привносять, їхня сила та компетентності допоможуть подивитися на ситуацію по-новому, виробити нові підходи, щоб рухати розвиток нашої країни вперед», — підсумував декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук.