У kmbs відбулось відкриття проєкту «Століття української абстракції», який досліджуватиме цілісну традицію українського абстрактного мистецтва.
У вітальному слові Олександр Саврук зазначив: «Абстрактне мистецтво та kmbs — це цілком природне поєднання. Ми називаємо себе «софтовою», а не інструментальною школою, і піднімаємо питання про природу людини. Що вона може робити із цим світом? Відповідь, вочевидь, не в інструментах, бюджетах, і навіть не у цифрах. Тому нам дуже приємно бути поруч у втіленні цього великого проєкту».
Абстрактне мистецтво в українській культурі має цілісну традицію, яка сягає початку ХХ ст. Проєкт знайомить із українськими абстракціоністами, ілюструє діалог між художниками, розділеними у часі та не поєднаними єдиною «школою». А також розповідає, як цьому діалогу сприяли медіа, оприлюднення приватних колекцій і музейних спец-архівів.
Своєрідним інформаційним прев’ю до «Століття української абстракції» стала експозиція «Діалог у часі», розміщена у kmbs. Вона ілюструє розмову між художниками ХХ і ХХІ століть у категоріях:
«колір» — Меллер/Лебединець
«конструкція» — Хвостенко-Хвостов/ Журавель
«світло» — Богомазов/Бевза
«пауза» — Екстер/Білик
«ритм» — Попова/Бажай
Роботи українських абстракціоністів можна подивитись у аудиторіях Illinska Panoramic та Ideas Gallery з 28 січня до 3 березня.
«Дуже символічно, що це прев’ю відбувається саме на території Києво-Могилянської Бізнес-Школи, у якій не вчать набитим шаблонам, а формують світогляд — загальний, ведення бізнесу, ставлення до суспільства. Адже, мислити абстрактно в умовах постіндустріального суспільства для людини бізнесу, яка прагне досягти успіху — це основа основ», — підкреслив Костянтин Кожемяка, Президент Фонду ArtHuss.
Для відновлення традиції української абстракції об’єднають зусилля провідні мистецтвознавці, музейні діячі, художники та видавці.
А серед рганізаторів проєкту:
мистецтвознавиця Діана Клочко (медіакуратор),
художник Петро Бевза (експозиційний куратор),
мистецтвознавець Дмитро Горбачов (головний консультант проєкту),
Президент Фонду ArtHuss Костянтин Кожемяка.
Упродовж 2020/21 років експозиції «Століття української абстракції» будуть представлені у декількох мистецьких локаціях України. У рамках проєкту також заплановані лекції, дискусії, public talks і видання книги.