«Перші згадки про військову еліту в Києво-Могилянській академії сягають 400-річної давнини. Тоді гетьман Петро Сагайдачний приєднався до Київського братства із запорізьким військом. Ви теж вже у цьому історичному ряду — військових лідерів України, які долучились до Могилянки. Але сьогодні світ має принципово інші вимоги до кожного з вас. Стратегічне лідерство передбачає спроможність створювати правила гри, працювати з концептами, дизайнувати складні системи та бути у діалозі з іншими гравцями. Тож нехай вам щастить, колеги! Дякую за співпрацю», — Олександр Саврук привітав випускників програми «Стратегічне Лідерство у секторі безпеки та оборони України».
5 березня стратегічні лідери отримали дипломи магістрів публічного адміністрування у секторі безпеки та оборони України.
Впродовж 14 місяців навчання вони аналізували складність сучасного та майбутнього середовища безпеки, його вплив на ключові системи держави, уряд і міжвідомчу співпрацю, вивчали концепції інституційного лідерства та моделювали складні системи в секторі безпеки та оборони.
Під керівництвом Гелени Саврук стратегічні лідери України навчаються у kmbs з 2017 року. Цьому сприяє фокус Школи на розвитку лідерських спроможностей, необхідних управлінцям стратегічного рівня, та довіра міжнародних партнерів до експертизи викладачів kmbs.
Спеціальний радник Великої Британії з питань оборони Лінда Сміт під час вручення зауважила, що програма має підтримку через додаткову цінність, яку отримують учасники під час навчання у kmbs. Вона відзначила міжнародний рівень експертизи Школи та водночас заглиблення викладачів в український контекст.
Із завершенням важливого етапу випускників привітав і міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань. Він наголосив: «Кожен із вас вже служив цій країні, але у новому світі з його викликами здобуті на програмі навички і спільнота однодумців допоможуть вам у цій лідерській подорожі». Міністр закордонних справ Канади повідомив, що програма військової співпраці продовжує фінансування програм kmbs для стратегічних лідерів і стратегічних архітекторів ще на два роки. Ці інвестиції він назвав внеском Канади у реформування України та краще майбутнє для кожного українця.