Школа для лідерів,
які прагнуть змін

Дізнайся першим

Останні новини KMBS в реальному часі

Останні події та новини з життя KMBS дізнавайтеся у розділі KMBS Live що знаходиться у верхньому правому куті екрану

Відкрити kmbs live
Головна
/
Новини
/
Навчання EMBA-40: як приймати рішення в умовах невизначеності
18.12.2023
Навчання EMBA-40: як приймати рішення в умовах невизначеності
Прийняття рішень – один із базових управлінських процесів. Але як приймати рішення найбільш ефективно? Що визначає якість управлінських рішень? Саме це запитання поставив на початку заняття учасникам групи EMBA-40 Сергій Ноздрачов, викладач kmbs.

«Процес завжди важливіший за результат, тому що на результат ми ніколи не впливаємо повністю. А дизайн процесу – це те, на що ми можемо впливати й те, що визначає майбутній результат. Результат – це оцінка нашого процесу, зокрема й прийняття рішень», – впевнений Сергій. Отже, коли виникає потреба ухвалити важливе рішення, варто одразу міркувати: який процес потрібно побудувати, щоб його прийняти. Процес прийняття рішень і став фокусом уваги учасників EMBA-40 на заняттях із Сергієм.

Суттєвий бар’єр для ухвалення якісних рішень – невміння працювати з власними емоціями. Проте це не означає, що варто прагнути до суто раціональних аргументів. «Існує помилкове переконання – щоб приймати правильні рішення, треба відключити емоції, – каже викладач. – Але це так не працює. Треба знати власні емоції, відстежувати їх та враховувати. Зрештою, їх треба усвідомлювати і гармонізувати. Для прийняття класних рішень не потрібно прибирати емоції!».

Також поговорили про вплив контексту на прийняття рішень. Сергій розповів, що виділяє два типи контексту – зовнішні обставини і внутрішній контекст. Скажімо, у кожної людини є властивий стиль ухвалення рішень, а у кожної команди – власна культура прийняття рішень. Ігнорувати не варто ані перше, ані друге.

В організації має бути лідер, який спроможний вказати напрям руху й узяти на себе відповідальність, але й має існувати система, здатна подолати його персональні упередження. Тоді компанія отримує шанс на прийняття дійсно якісних рішень.

Чимало часу учасники присвятили роботі над кейсом, який стосувався прийняття конкретного рішення – наймання директора з продажу. Вони обмінювалися думками, генерували ідеї й обговорювали їх із викладачем. І, зрештою, бачили, як на практиці втілюються тези, про які йшлося на лекції.

kmbs live
20.02.2024 в 10:37
Новий подкаст Radio kmbs з нашою adjunct professor Оксаною Щегельською ...
13.02.2024 в 12:40
Набір на MBA триває! Старт 23 травня ...
13.02.2024 в 12:29
PMBA-25 group visited the exhibition of works by Hanna Sobachko-Shostak, "Eyes of Flowers" ...
13.02.2024 в 12:20
Новий подкаст Radio kmbs "Як малим та середнім бізнесам переходити в корпоративне управління?" ...
25.11.2023 в 16:30
«Ви маєте детально продумати історію свого бренду і розповісти її. Все, що ви не розкажете, додумают ...
24.11.2023 в 16:37
Від бізнесів, які працюють з кроскультурними командами або виходять на світові ринки, ми часто чуємо ...
24.11.2023 в 12:25
Як довелося переформатувати бізнес, аби він вижив, та чи вийшло зробити з лимона лимонад – розповіда ...
23.11.2023 в 18:04
«Ми дуже часто працюємо з цифрами, походження яких не розуміємо. Тому перша теза курсу – побудувати ...