Школа для лідерів,
які прагнуть змін

Дізнайся першим

Останні новини KMBS в реальному часі

Останні події та новини з життя KMBS дізнавайтеся у розділі KMBS Live що знаходиться у верхньому правому куті екрану

Відкрити kmbs live
Головна
/
Новини
/
Відкрита зустріч з Едом Вулліамі у kmbs
26.10.2023
Відкрита зустріч з Едом Вулліамі у kmbs
16 жовтня о 18:30 в Києво-Могилянській бізнес-школі відбулася відкрита зустріч із Едом Вулліамі, колишнім американським кореспондентом The Observer (Великобританія).

Він висвітлював румунську революцію, падіння Берлінської стіни, вибухи в Оклахома-Сіті, теракти 11 вересня, початок війни в Іраку в 2003 р., війни у колишній Югославії.

Від початку повномасштабного вторгнення Ед часто відвідує Україну та пише про війну: «Чому я тут – і чому багато інших журналістів тут? Через моральну ясність цієї війни. Я спостерігав війни понад 50 років і можу порівнювати. Якщо уявити цю війну як монумент, то війна у Боснії була моделлю. Мілошевич був маленьким путіним». 

На зустрічі йшлося про різницю між об'єктивністю та нейтральністю. «Журналізм має бути об'єктивним: правда – це правда, брехня – це не правда, якщо вбили 12 людей – то саме 12. Це про факти», – каже Ед. Нейтральність – це дещо інше. Коли кажуть про нейтральність, часто мають на увазі дотримання балансу між висвітленням різних точок зору. «Але ж яка може бути нейтральність, коли є жертва насилля із Бучі – і є її насильник? Журналіст не є нейтральним: у нас є власна позиція, ми стаємо на той чи інший бік».

Також розмова торкалася воєнних злочинів та судів. Ед має чималий досвід у цій сфері: у 1996 році він свідчив на трьох судових процесах у Гаазі та на стороні обвинувачення Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії. Зараз він каже, що журналісти, які працюють в Україні (наприклад, записують свідчення жертв російської агресії), не можуть не думати про те, що одного дня їхні матеріали можуть стати доказами у суді.

Водночас перед ними стоїть і ще одне завдання – описати людину як особистість з її цілями та уподобаннями, а не лише як жетрву. «Важливо, що людина – це не злочин, який із нею вчинили. Це погана ідея – визначати її через те, що з нею сталося. Ба більше, це може бути образою стосовно тієї людини, якою вона стане через 10 років, коли вона або її діти чи друзі перечитуватимуть матеріали», – каже спікер. І тут постає дилема: з одного боку, особистість та її уподобання неважливі для майбутніх судів. Але вони важливі для людини. Тому завдання журналіста – поєднати це. 

Подія була організована спільно з кафедрою літературознавства ім. В. Моренця НаУКМА, тому ми дякуємо партнерам і гостю та чекаємо наступних зустрічей!

1 / 7
kmbs live
22.04.2024 в 17:06
Трансформаційні зміни: Вікторія Ковальчук, Alterra group ...
17.04.2024 в 15:42
Доказовий маркетинг: модель розвитку бренду | Роман Гавриш ...
20.02.2024 в 10:37
Новий подкаст Radio kmbs з нашою adjunct professor Оксаною Щегельською ...
13.02.2024 в 12:29
PMBA-25 group visited the exhibition of works by Hanna Sobachko-Shostak, "Eyes of Flowers" ...
13.02.2024 в 12:20
Новий подкаст Radio kmbs "Як малим та середнім бізнесам переходити в корпоративне управління?" ...
25.11.2023 в 16:30
«Ви маєте детально продумати історію свого бренду і розповісти її. Все, що ви не розкажете, додумают ...
24.11.2023 в 16:37
Від бізнесів, які працюють з кроскультурними командами або виходять на світові ринки, ми часто чуємо ...
24.11.2023 в 12:25
Як довелося переформатувати бізнес, аби він вижив, та чи вийшло зробити з лимона лимонад – розповіда ...