27 жовтня оголосили список «30 знакових книжок нашої Незалежності». Цей проєкт відбувся з ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики і провадив його Український інститут книги. Спільними зусиллями експертних і спроможних читачів визначили тридцять книжок, які впливали на формування нашої ідентичності. Ішлося насамперед про цінності, що ми їх поділяємо і що їх репрезентують ті книжки. Наприкінці літа Інститут книги оприлюднив список зі ста гасел, який уклали і опрацювали експерти. Від середини вересня протягом місяця на сайті Інституту книги можна було голосувати за своїх фаворитів зі списку. На основі загального голосування нині сформували список «30 знакових книжок нашої Незалежності».
2020 року «Літопис», якому якраз виповнилося триста років, а його автору триста п'ятдесят, перевидали. І видали нарешті в тому вигляді, в якому його писав автор. Вийшла красивезна книжка на 1016 сторінок, оформлених під стародрук (видавництво «Кліо» доклало до видання чималих зусиль).
Робота над виданням почалася 2012 року. Знана історикиня Тетяна Таїрова-Яковлєва (вона працює в Санкт-Петербурзі в Центрі з вивчення історії України) віднайшла в «запасниках» рукопис Величка. Вона звернулася до Інституту історії НАНУ, щоби видати разом «Літопис». Домовилися, що буде дві робочі групи — одна в Росії, яку очолить Таїрова-Яковлєва, друга в Україні на чолі з Генадієм Боряком.
Ясно, що видання такого масштабного історичного документу є справою вкрай складною. І дорогою. На певному етапі роботи дослідниця звернулася по допомогу до меценатів, випускників Києво-Могилянської Бізнес-школи. У сукупності для видання «Літопису» зібрали близько мільйона гривень. Книжка з'явилася і її презентували у Батурині.