Дізнайся першим
Останні події та новини з життя KMBS дізнавайтеся у розділі KMBS Live що знаходиться у верхньому правому куті екрану
Відкрити kmbs liveСправедливість. Стійкість. Обачність. Поміркованість. Це чотири чесноти, на яких наголошував Есхіл, підхопив Платон і які для християнського світу «легітимізував» Тома Аквінський, котрий натомість запропонував і власну тріаду чеснот згодом: віра, надія, любов. Традиційно ж чесноти визначають як антиномії семи гріхів, отож уже ідеться про сім чеснот: доброчесність, смиренність, поміркованість, терплячість, щедрість, старанність, лагідність.
Натомість в римській аретології маємо список більш ґрунтовний, на рівні з поведінковим комплексом уже. Дисципліна, гідність, завзятість, духовний авторитет, наполегливість, відкритість, працьовитість, ощадливість, великодушність, мужність, серйозність, побожність, благочестя.
Чесноти зазвичай визнають описово, власне через переліки і списки, а ще частіше — через реальні діяння визначних і видатних людей.
Позитивна моральна риса, доброчесність й етика доброчесності — таким є найпоширеніше визначення «чесноти». Але найближчим до того, щоби дати визначення чесноті був не сучасних тлумачний словник, а Сократ (який, як відомо, відповідей на складні питання якраз і не давав). Чесноти — це спосіб утвердити бажані блага в індивідуальному людському житті і в функціонуванні спільнот.
Прагнення людини до дієвого щастях, ця ідея лежить в основі більшості трактувань чеснот. І ця ідея є однією з больових зон нашого нинішнього соціального життя: примус до щастя, буття-щасливим в ультимативному порядку на початку ХХ ст. запустив чимало соціальних і культурних практик.
Чесноти нині, так здається, це питання про те, як узгодити наміри різних людей, задіяних в одній справі.
Спікери:
Модераторка: Ганна Улюра — літературознавиця, комунікаційна менеджерка kmbs
Книжки видавництва «Лабораторія» до теми:
1. Томас Рікс "Черчилль і Орвелл. Битва за свободу"
2. Адам Кехейн "Взаємодія з ворогом. Як працювати з людьми, які не викликають ні довіри, ні симпатій."
3. Массімо Пільюччі , Грегорі Лопес "Нові стоїки. 52 уроки для наповненого життя."
Формат: офлайн + онлайн