Школа для лідерів,
які прагнуть змін

Дізнайся першим

Останні новини KMBS в реальному часі

Останні події та новини з життя KMBS дізнавайтеся у розділі KMBS Live що знаходиться у верхньому правому куті екрану

Відкрити kmbs live
Головна
/
Статті
/
Тренди-2021: ментальне здоров'я у цифрову добу
11.05.2021
109
4хв
Тренди-2021: ментальне здоров'я у цифрову добу
Невизначеність, яку принесла із собою пандемія, змусила людей переосмислювати питання фізичного та психологічного здоров’я. Упродовж 2020-го кількість випадків депресії зросла втричі, а третина працівників відчула вигорання. Відповідно, ментальне здоров’я потрапило у фокус уваги як споживачів, так і компаній. І сьогодні люди потребують продуктів та послуг, що допомагатимуть їм розвивати емоційну стійкість, без якої не обійтися у турбулентному світі.

 

Поширення ментальних проблем пов’язано не лише з пандемією: політичні скандали, соціальні заворушення, хейт у соцмережах, зміна клімату стали вже постійними стресовими чинниками для мешканців більшості країн. Люди шукають способів подолати цей стрес, і це позначається на споживанні: наприклад, за 2020 рік ринок домашнього фітнес-обладнання стрибнув із $6,76 млрд до $9,49 млрд.

Сьогодні під піклуванням про психологічне здоров’я мається на увазі значно ширше коло продуктів та сервісів, аніж візити до психоаналітика. Цифрові інновації дозволяють знайти підтримку та необхідні інструменти за невелику ціну. Скажімо, платформа Coa пропонує заняття з «емоційного фітнесу» за $25. Їх ведуть психологи, вони можуть бути як індивідуальними, так і груповими, разовими чи регулярними. Ба більше, чимало інструментів (наприклад, для оцінки свого психологічного стану) можна знайти безкоштовно у різноманітних застосунках.

Чимало компаній діють на випередження, пропонуючи сервіси для дітей і так виховуючи вміння дбати про себе з малого віку. Наприклад,  до Дня безпечного інтернету у 2021 році LEGO запустила вікторину, яка допоможе дітям боротися з недоброзичливцями в мережі. У серії відеороликів юним глядачам демонструють випадки кібербулінгу й запитують, як би вони реагували у цих ситуаціях. Тих, хто протистоїть булінгу, хвалять за прояви емпатії, а тих, хто вирішив приєднатися до злих персонажів, навчають – як виправити помилку.

 

Щоб використати силу цього тренду, варто поміркувати: які виклики для фізичного та ментального здоров’я людей пов’язані з вашою сферою бізнесу? Як ви могли б допомогти клієнтам упоратися з ними?

Щоб використати силу цього тренду, варто поміркувати: які виклики для фізичного та ментального здоров’я людей пов’язані з вашою сферою бізнесу? Як ви могли б допомогти клієнтам упоратися з ними?

 

Соціальна мережа TikTok може здатися не найочевиднішою платформою для підтримки психологічного здоров’я, але у квітні 2021 року вона запустила Wellness Hub – місце, де користувачі можуть знайти інструменти для покращення фізичного та ментального добробуту. Тут можна прочитати інформацію від професіоналів з чотирьох тем: харчування та дієта, фітнес, життєві поради, майндфулнес.

Класичне навчання у школах та вишах передбачає опанування різноманітних дисциплін, але поміж них майже ніколи не зустрічається емоційний інтелект. Південноафриканський застосунок ItOk має на меті виправити цю ситуацію. Він призначений для моніторингу емоційного стану студентів: збирає дані, аналізує їх, формує звіти для навчальних закладів і одночасно заохочує юних користувачів відкрито висловлювати емоції. Також за допомогою ItOk можна надіслати повідомлення шкільному психологу та отримати доступ до дихальних вправ.

Щоб використати силу цього тренду, фахівці Trendwatching.com радять поміркувати: які виклики для фізичного та ментального здоров’я людей пов’язані з вашою сферою бізнесу? Як ви могли б допомогти клієнтам упоратися з ними? Які інструменти ви можете їм надати?

Наприклад, компанії Whole Foods та Headspace об’єдналися, щоб пропонувати їжу, яка сприяє підвищенню настрою. А Департамент фінансових установ штату Вашингтон проводить низку вебінарів щодо поліпшення фінансової стійкості. Найголовніше – визначити свої сильні сторони й використати свій досвід (самостійно або за допомогою партнерів), щоб допомогти клієнтам краще протистояти психологічним викликам.

Джерело: Trendwatching.com

kmbs live
26.01.2022 в 08:00
30-річчя встановлення дипломатичні відносин України та Японії. ...
25.01.2022 в 10:00
Світова одіссея Ольги Хоменко ...
25.01.2022 в 08:00
Перспективи використання та інвестування в NFT ...
21.01.2022 в 18:00
На програмі «Управління навчанням в компанії. Системний підхід до L&D» учасники досліджують, як сист ...
21.01.2022 в 15:00
Креативні практики для учасників EMBA-37з мистецтвознавицею Діаною Клочко ...
18.01.2022 в 15:00
15 та 16 січня в kmbs відбувся четвертий дводенний навчальний модуль для керівників членських бізнес ...
17.01.2022 в 08:00
Кейс компанії Ekol Logistics в рамках курсу «Системи та системне мислення для управлінців» ...
15.01.2022 в 08:00
У нас в гостях Києво-Могилянський вертеп ...