Школа для лідерів,
які прагнуть змін

Дізнайся першим

Останні новини KMBS в реальному часі

Останні події та новини з життя KMBS дізнавайтеся у розділі KMBS Live що знаходиться у верхньому правому куті екрану

Відкрити kmbs live
Головна
/
Статті
/
Як громадські організації працюють під час війни: Асоціація підприємців-ветеранів АТО
18.04.2023
1636
0хв
Як громадські організації працюють під час війни: Асоціація підприємців-ветеранів АТО
Люди. Лідерство і менеджмент. Культура
Асоціація підприємців-ветеранів АТО виникла ще у 2016 році, а у 2021-му її очолив Сергій Позняк, випускник Presidents’ MBA, засновник фінансової компанії FinStream, а також військовослужбовець, який втратив частину ноги під час бойових дій. Днями, завдяки співпраці Асоціації з урядом, стартувала державна грантова програма для тих ветеранів, хто прагне створити або розвинути власний бізнес.

За умовами цієї програми держава готова вкласти 70% коштів, які потрібні для втілення проєкту, і пропонує три види грантів: на 250 тис. грн за умови створення одного робочого місця, на 500 тис. грн — двох робочих місць та на 1 млн грн — за умови створення чотирьох робочих місць, з яких щонайменше два займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Ця програма є пілотним проєктом, і Сергій Позняк називає її найдієвішою з наявних державних програм підтримки ветеранського бізнесу. Її значення важко переоцінити — адже йдеться і про реінтеграцію ветеранів, які повертаються з війни, і про створення нових робочих місць, і про податкові надходження до бюджету.

Звичайно, це лише початок, адже системна робота з ветеранами, надання їм необхідної підтримки — у держави ще попереду. І тут Асоціація може стати у пригоді, адже вона від початку свого існування займалася підтримкою бізнесів підприємців-ветеранів. Поміж них — проєкт Veterano Pizza. Сергій нещодавно поділився з виданням Telegraf, що упродовж 2021 року Асоціація вклала $2 млн у ветеранські бізнеси.

За словами Сергія, 64% військових хотіли б відкрити бізнес після закінчення війни. Проте часто їм не вистачає знань. Саме тому ще одним напрямком діяльності Асоціації є освіта — вона допомагає ветеранам-підприємцям отримати знання, потрібні для успішного відкриття та ведення бізнесу, проводить для них навчальні програми. Тут залучена й kmbs: школа запрошує ветеранів на програми управлінського розвитку.

Асоціація продовжує роботу над спрощенням ведення бізнесу ветеранами-підприємцями, адже проблем у цій сфері ще чимало. А Сергій запрошує брати участь у державній грантовій програмі, перевіряти, як вона працює, і надавати зворотний зв’язок — це допоможе її вдосконалити.

kmbs live
22.04.2024 в 17:06
Трансформаційні зміни: Вікторія Ковальчук, Alterra group ...
17.04.2024 в 15:42
Доказовий маркетинг: модель розвитку бренду | Роман Гавриш ...
20.02.2024 в 10:37
Новий подкаст Radio kmbs з нашою adjunct professor Оксаною Щегельською ...
13.02.2024 в 12:29
PMBA-25 group visited the exhibition of works by Hanna Sobachko-Shostak, "Eyes of Flowers" ...
13.02.2024 в 12:20
Новий подкаст Radio kmbs "Як малим та середнім бізнесам переходити в корпоративне управління?" ...
25.11.2023 в 16:30
«Ви маєте детально продумати історію свого бренду і розповісти її. Все, що ви не розкажете, додумают ...
24.11.2023 в 16:37
Від бізнесів, які працюють з кроскультурними командами або виходять на світові ринки, ми часто чуємо ...
24.11.2023 в 12:25
Як довелося переформатувати бізнес, аби він вижив, та чи вийшло зробити з лимона лимонад – розповіда ...