Школа для лідерів,
які прагнуть змін

Дізнайся першим

Останні новини KMBS в реальному часі

Останні події та новини з життя KMBS дізнавайтеся у розділі KMBS Live що знаходиться у верхньому правому куті екрану

Відкрити kmbs live
Головна
/
Новини
/
Співпраця в екосистемі
05.04.2019
Співпраця в екосистемі
Під час двотижневого міжнародного навчального модуля до Естонії та Швеції учасники Presidents’ MBA kmbs досліджували підприємницькі екосистеми цих країн.

Виїзні модулі – це один з форматів навчання на MBA-програмах kmbs, який дає змогу учасникам долучитися до кращих світових практик ведення бізнесу, дізнатись, як працювати з новими викликами в еру відкритих систем, трансформувати власне сприйняття через занурення в культурний контекст інших країн.

 

Під час двотижневого міжнародного навчального модуля до Естонії та Швеції учасники Presidents’ MBA kmbs досліджували підприємницькі екосистеми цих країн. Вони зустрічалися з представниками КТІ (Королівський Технологічний Інститут Швеції), Kista Science City – кремнієвої долини Стокгольма,  із бізнес-Unicorns, такими як TransferWise, Taxify, Starship Technologies. А також працювали над кейсами Impact Hub, Tehnopol Startup Incubator та інших бізнес-інкубаторів регіону. 

Підприємницькі екосистеми Швеції та Естонії працюють з концептом «потрійної спіралі» (Triple Helix Model). Ця модель – про взаємовигідну співпрацю і якісну координацію дій усіх ключових гравців: бізнесу, університетів та держави. Про те, як вона втілюється в Стокгольмі, учасникам модуля розповіла мер цього міста Anna König Jermyrl (Анна Коніг Джерлмир).

Cьогодні в європейських країнах набирає обертів нова система взаємодії під назвою Quadruple Helix Model, у якій додається ще один гравець – громадянське суспільство і ЗМІ. Ідея в тому, щоб взаємодія між гравцями не просто породжувала інновації, а й приносила користь суспільству і враховувала його потреби. 

Детальніше про спостереження та висновки учасників модуля можна прочитати у статтях Потрійна співпраця: підприємницька екосистема Швеції та Естонія: підприємницький ландшафт.

kmbs live