Школа для лідерів,
які прагнуть змін

Дізнайся першим

Останні новини KMBS в реальному часі

Останні події та новини з життя KMBS дізнавайтеся у розділі KMBS Live що знаходиться у верхньому правому куті екрану

Відкрити kmbs live
Головна
/
Новини
/
Осмислення моменту тиші під час свят: у kmbs відкрилась експозиція Бориса Фірцака
14.11.2019
Осмислення моменту тиші під час свят: у kmbs відкрилась експозиція Бориса Фірцака
Роботи художника можна подивитись у Illinska Panoramic, Ideas Gallery, Transformation room з 14 листопада до 21 січня.

У kmbs відкрилась виставка українського митця Бориса Фірцака — «‎Самотність як святкова мить».

Кураторка та мистецтвознавиця Діана Клочко розповідає про концепцію експозиції:

«Різдвяно-новорічні свята асоціюються з вервечкою бучних святкувань у стихії вертепів, перевдягань, хорових співів, частувань безперервного бенкету, з міксом традиції різних народів, часів, конфесій. У просторі kmbs втілюється інша концепція: у декількох аудиторіях розміщені вибрані полотна Бориса Фірцака, де осмислюється радше момент тиші, ніж колективних веселощів. Тиші, насиченої інтенсивним кольором, поодинокими предметами — сув'язь ліхтариків, зібгані скатертини, фрукти чи десерти на столі — та враженням, що гості пішли, залишивши хазяїв перепочити сам-на-сам зі святом, що продовжується у текучій приватності».

Борис Фірцак працює в жанрах живопису, графіки, сценографії, архітектурного дизайну, а також як художник кіно і театру. З 2006 р. є членом Всеукраїнської творчої спілки «БЖ-арт», а у 2014 р. приєднався до мистецького об’єднання київських художників «Синій жовтень».

Особливість стилю художника — надзвичайна увага до деталей та їхній скрупульозний відбір, що дозволяє вибудувати твір уподобаного жанру на візуальних і смислових нюансах і культурологічних асоціаціях.

Твори Бориса Фірцака зберігаються у Музеї видатних діячів української культури (Київ), Державному музеї театрального, музичного та кіномистецтва України (Київ), Фонді Мазоха (Львів), Будинку-музеї М. Волошина (Коктебель), у приватних зібраннях в Україні, Польщі, Австрії, Данії, США.

У kmbs роботи художника можна подивитись у Illinska Panoramic, Ideas Gallery, Transformation room з 14 листопада до 21 січня.

Також 29 листопада у рамках виставки відбудеться відкрита кураторська екскурсія із Діаною Клочко.

1 / 3
kmbs live