Школа для лідерів,
які прагнуть змін

Дізнайся першим

Останні новини KMBS в реальному часі

Останні події та новини з життя KMBS дізнавайтеся у розділі KMBS Live що знаходиться у верхньому правому куті екрану

Відкрити kmbs live
Сергій Буковський став лауреатом Премії імені Василя Стуса 2023 року
Головна
/
Новини
/
Сергій Буковський став лауреатом Премії імені Василя Стуса 2023 року
15.09.2023
Сергій Буковський став лауреатом Премії імені Василя Стуса 2023 року
Цьогорічною Премією імені Василя Стуса було відзначено режисера-документаліста Сергія Буковського. Члени журі Премії оголосили ім’я лауреата під час урочистої церемонії, яка відбулася 14 вересня у Києві у просторі PEN Ukraine.

Сергій Буковський — український кінорежисер-документаліст, актор, представник критичної школи української документалістики. Народний артист України (2008), володар Ордена «За заслуги» III ступеня (2021). Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2004) за 9-серійний телефільм «Війна. Український рахунок» (2003). У 2017 році отримав Першу національну кінопремію “Золота Дзиґа” за стрічку “Головна роль” у номінації “Найкращий документальний фільм”. У 2023 році відбулась прем'єра фільму “Іван і Марта” про подружжя Івана та Марти Дзюб  над стрічкою режисер працював з 2018 року. Загалом творчий доробок лауреата налічує понад 40 кінофільмів, серед яких зокрема фільм “Живі” (2008) про українців, що пережили Голодомор 1932-1933 років. У 2014 році Сергій Буковський створив Майстерню.doc  майстерню документального кіно для молодих кінематографістів.

"Шістдесятники, до когорти яких входив і Василь Стус, зробили все, аби Незалежність, котру виборола Україна, стала реальністю,  сказав Сергій Буковський у своїй промові під час нагородження.  Нині з’явилось нове покоління кінематографістів, яке робить свою справу професійно і талановито. Приємно усвідомлювати, що мої молоді колеги сьогодні не лише знімають справжнє кіно, а й доносять світові знання про нашу культуру до світу”.

Лавдацію  промову про внесок і роль лауреата  виголосив український кінокритик, кінознавець, сценарист Сергій Тримбач

“Фільми Сергія Буковського не тільки документують реальність, а й філософськи осмислюють її – на найвищих світоглядних та емоційних регістрах. Історія України постає у Буковського в контексті світової проблематики, розкриваючи найдраматичніші епізоди народного життя через яскраві, правдиві, глибинно укорінені у великому та малому історичному часопросторі людські особистості”,  підкреслив під час церемонії нагородження Сергій Тримбач.

Лауреат Премії імені Василя Стуса отримав грошову винагороду та статуетку, розроблену дизайнером Дмитром Покрасьоном та скульптором Станіславом Кадочниковим.

"Культура разом із освітою мають відтворити наступні покоління, закласти фундамент. Повинні бути люди-камертони, спроможні це зробити, осмисливши актуальні контексти. Такі риси характерні для діячів, що отримують Премію імені Василя Стуса”,  зазначив директор Києво-Могилянської Бізнес-Школи, член журі Премії імені Василя Стуса Олександр Саврук.

“Культура разом із освітою мають відтворити наступні покоління, закласти фундамент. Повинні бути люди-камертони, спроможні це зробити, осмисливши актуальні контексти. Такі риси характерні для діячів, що отримують Премію імені Василя Стуса”

Головним інформаційним партнером заходу виступив телеканал "Еспресо". Вела церемонію ведуча телеканалу КИЇВ24 Ілона Довгань

Премія імені Василя Стуса  одна з найдавніших українських премій у царині культури. 1989-го року її заснувала Українська асоціація незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком. Починаючи з 2016 року, Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа та видавництво "Дух і Літера" продовжили цю ініціативу.

Премію імені Василя Стуса щороку вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам, громадським діячам за внесок в українську культуру й стійкість громадянської позиції.

З часу заснування Премії її отримали понад 70 українських митців, зокрема Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Мирослав Маринович, Євген Захаров, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Тарас Компаніченко, Олександра Коваль, Сергій Жадан, Борис Ґудзяк, Влад Троїцький, Ахтем Сеітаблаєв, Тарас Возняк, Віталій Портников.

Кандидатів на здобуття Премії цього року висувало журі у складі: Мирослав Маринович  голова журі, публіцист, член-засновник Української Гельсінської групи, почесний президент Українського ПЕН; Оля Гнатюк  дослідниця, професорка НаУКМА та Варшавського університету; Володимир Єрмоленко  філософ, журналіст, письменник, президент Українського ПЕН; Юрій Прохасько  есеїст, перекладач; Віталій Портников  журналіст, публіцист, лауреат Премії імені Василя Стуса 2022 року; Олександр Саврук  декан Києво-Могилянської Бізнес Школи; Елеонора Соловей  літератературознавиця; Леонід Фінберг  головний редактор видавництва "Дух і Літера".

Український ПЕН  культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських журналістів, письменників, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників. Є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Діяльність Українського ПЕН спрямована на захист свободи слова та прав авторів, популяризацію української літератури та культури, відстоювання цінностей і стандартів незалежної журналістики та налагодження міжнародного культурного співробітництва.

Києво-Могилянська Бізнес-Школа [kmbs]  школа для лідерів, які прагнуть змін  в собі, своїх компаніях, країні, світі. Її творці, викладачі та випускники вірять, що проривний розвиток учасників освітніх програм КМБШ приведе до якісного стрибка у розвитку компаній, а отже, і нашої країни та світу в цілому.

 

kmbs live
20.02.2024 в 10:37
Новий подкаст Radio kmbs з нашою adjunct professor Оксаною Щегельською ...
13.02.2024 в 12:40
Набір на MBA триває! Старт 23 травня ...
13.02.2024 в 12:29
PMBA-25 group visited the exhibition of works by Hanna Sobachko-Shostak, "Eyes of Flowers" ...
13.02.2024 в 12:20
Новий подкаст Radio kmbs "Як малим та середнім бізнесам переходити в корпоративне управління?" ...
25.11.2023 в 16:30
«Ви маєте детально продумати історію свого бренду і розповісти її. Все, що ви не розкажете, додумают ...
24.11.2023 в 16:37
Від бізнесів, які працюють з кроскультурними командами або виходять на світові ринки, ми часто чуємо ...
24.11.2023 в 12:25
Як довелося переформатувати бізнес, аби він вижив, та чи вийшло зробити з лимона лимонад – розповіда ...
23.11.2023 в 18:04
«Ми дуже часто працюємо з цифрами, походження яких не розуміємо. Тому перша теза курсу – побудувати ...