Ключові думки з подкасту:
1. HR у класичному його розумінні помер. У компанії є ролі, бюджети, різні інфраструктурні рішення, але, тим не менше, управляти людьми – неможливо. Можна створювати умови для того, щоб вони свідомо робили вибір на користь твоєї організації, щоб до тебе приходили найсильніші й розвивали твою компанію.
2. Сучасному менеджеру важливо розуміти суб’єкт-суб’єктну логіку. До того моменту, поки я розглядаю людей як ресурс, яким я можу маніпулювати на свій розсуд, мені не вдасться збудувати ефективну організацію, здатну адаптуватися в умовах змінного середовища. Єдине, що я можу отримати, – це виконавців.
Суб’єкт-об’єктна логіка не передбачає діалогу і рівності, тобто довіри. Дуже часто діалог вести складно, і ми часто до цього не готові. Той управлінець, який розуміє, що його завдання – вибудовувати діалог (не плутати з «сюсюканням»), матиме найбільш розвинений інтелектуальний капітал в компанії у порівнянні з конкурентами.
3. Навіть якщо ти створив усі необхідні умови, щоб система розвивалася, а людський капітал нарощувався, варто дати працівникам право вибору: йти їм на певні ролі, брати на себе певні ризики – чи ні. У той момент, коли ти починаєш поважати будь-який вибір, приймати його, підшукувати людям ролі, у яких їм буде найбільш комфортно, а не такі, як тобі хочеться, – у них почне народжуватись довіра до тебе.
У той момент, коли ти починаєш поважати будь-який вибір, приймати його, підшукувати людям ролі, у яких їм буде найбільш комфортно, а не такі, як тобі хочеться, – у них почне народжуватись довіра до тебе
У той момент, коли ти починаєш поважати будь-який вибір, приймати його, підшукувати людям ролі, у яких їм буде найбільш комфортно, а не такі, як тобі хочеться, – у них почне народжуватись довіра до тебе
4. За що має відповідати HR сьогодні? Одне з основних завдань – це відійти від звичних ролей в HR, наприклад, «дівчинка, яка підбирає нам людей» або «дівчинка-рекрутер». (Також інколи керівники люблять говорити: «нам потрібен психолог» або «нам потрібен той, хто буде проводити заходи».) Зараз HR насамперед стає методологом сучасних технологій з розвитку компетенцій у людей. По-друге, він має бути у ролі стратега, особливо у тих сферах, де цінність людського капіталу формує вартість бізнесу. І, по-третє, роль HR – це роль інтегратора, який створює умови для добровільного вибору людини на користь розвитку.
HR-ам зараз потрібно розширити свою картину світу, вийти за межі вузького функціонала, почати дивитися на компанію, як на цілісну систему, розпочати системний діалог з різними учасниками бізнесу (менеджер, працівник, кандидат, людина на ринку праці).