Людей зазвичай цікавлять відповіді на запитання: «Як знайти партнера?», «Як обрати партнера?» та «Як з ним домовитись?». Багатьом здається, що саме ці запитання – найголовніші. Однак, існують інші, важливіші. Наприклад, «Чи потрібен мені партнер?» та «Для чого він мені потрібен?», «Що я можу дати партнеру?». Відповіді на ці запитання – найкращий критерій для вибору партнера.
Починаючи свою справу, люди роблять багато помилок. Перша, майже не пов’язана с партнерством – починати той бізнес, який не варто було.
Другою у топі помилок можна вважати неправильний вибір партнера. Ми обираємо або тих, хто схожий на нас, або тих, хто умовно є поруч: родичі, друзі. З одного боку, у мене є успішні кейси, але все-таки вибір партнера має бути свідомим, партнер має нас доповнювати.
У бізнесі вважається, що робити помилки – не страшно. Але не треба робити великих і чужих помилок
У бізнесі вважається, що робити помилки – не страшно. Але не треба робити великих і чужих помилок
Також доволі популярною помилкою є те, що люди вірять у непохитність домовленостей. Домовлятися «на березі» можна, але варто пам’ятати, що не вдасться передбачити все. Можливо, варто узгодити принципи, згідно з якими ви зможете передомовитися. Це найкращі світові практики, які я пропустив через свій досвід.
Є і речі, про які я ніде не читав, але багато чув від друзів, клієнтів. Важливо вибудувати прості людські стосунки з партнером: покликати на каву чи обід, провести з ним час. Хтось навіть ходить у кіно або їде в подорож. Такі активності поза діловими відносинами виводять партнерство на новий рівень. Важливо дати партнеру можливість побачити себе справжнього і подивитись на його реакцію у ті моменти, коли ви раздратовані.
У бізнесі вважається, що робити помилки – не страшно. Але не треба робити великих і чужих помилок.
Джерело: mind.ua