A school for leaders who want change

Learn first

KMBS latest news in real time

For the latest KMBS events and news, visit KMBS Live at the top right corner of the screen

Open kmbs live
Home
/
Articles
/
kmbs рекомендує
23.06.2023
1672
0min
kmbs рекомендує
People. Leadership and management. Culture
У складні часи ми часто звертаємося до філософії та психології, щоб зрозуміти, що з нами відбувається і як собі допомогти. Лідери – не виключення: вони також вразливі до вигорання та стресів. Пропонуємо вам добірку книжок, які допомагають відновити крихку ментальну рівновагу та підтримати себе. Ви також можете прочитати детальні рецензії, підготовані у межах Digest, спільного проєкту kmbs та Kyivstar.

«Сила жалкування» Деніела Пінка 

Одне з переконань, що іноді визначають перебіг нашого життя, стосується жалкування. Ми вважаємо, що жалкувати за чимось — нерозумно, це марно витрачати свій час. Або навіть віримо, що ця емоція здатна нашкодити нашому здоров’ю. Звідусіль ми чуємо заклики: забудь про минуле, лови майбутнє! І думаємо, що життя має лише один фокус — і він попереду. Така життєва філософія здається логічною: навіщо страждати, якщо можна цього уникати? Навіщо шкодувати про те, що було вчора, якщо можна мріяти про нескінченні перспективи завтрашнього дня? Проте все не так просто, переконаний автор. Жалкування, на його погляд, є здоровою та невід’ємною частиною людини. А ще — дуже цінною.

«Дисципліна – це доля» Раяна Голідея

Дуайт Ейзенхауер казав: «Свобода — це лише можливість для самодисципліни». Тому усі блага, які надала нам цивілізація — від технологій до влади — стають благословенням, лише якщо ми вміємо обмежувати себе. Автор упевнений: кожен із нас виграє, якщо володітиме самодисципліною та самоконтролем. Він наводить чимало прикладів історичних постатей, зокрема, Джорджа Вашингтона. Той бачив чимало поганого у житті: коли йому було 11 років, його батько помер, а у 21-річному віці Вашингтон уперше потрапив під обстріл. Проте, прийнявши філософію стоїків, кожну наступну погану звістку він зустрічав у стані спокою та смиренності. У будь-яких умовах він не діяв під впливом миттєвих емоцій, а спочатку зважував усе й детально розмірковував. Ця книжка про те, як опанувати самодисципліну у трьох вимірах: тіло, характер, душа.

«Виклик вигорання» Крістіни Маслах та Майкла Лейтера

Лише 20% людей у світі відчувають зацікавленість у своїй роботі. У 2019 році ВООЗ визнала вигорання феноменом, який має негативний вплив на стан працівників. А на думку авторів цієї книжки, більшість посад сьогодні — це джерело сильного стресу. Зрештою, працівники починають відчувати знесилення, зростає цинізм та відчуття неефективності. Саме ця тріада й характеризує вигорання. Вигорання — це наче попіл, який залишається на тому місці, де колись було полум’я. Раніше ми відчували пристрасть до того, чим займалися, а тепер — лише безмірну втому. Автори визначили шість чинників вигорання й пропонують рекомендації — як покращити ситуацію.

kmbs live
22.12.2024 at 16:30
Новий подкаст "Архітектори Систем: Роман Грищук" ...
20.11.2024 at 17:00
Новий подкаст: "Стратегічна гнучкість: як аналітичне мислення допомагає адаптуватись до мінливих умо ...
01.11.2024 at 18:30
Новий подкаст: "Організаційне здоров’я: кейс Сільпо" ...
22.10.2024 at 16:00
Новий подкаст: "Продажі: управління очікуваннями клієнта" ...
09.10.2024 at 18:00
Новий подкаст: "Інноваційні продукти: 6 питань для створення нових рішень" ...
04.10.2024 at 18:00
Новий подкаст: "Аналітика в бізнесі: типи, моделі, рішення" ...
05.09.2024 at 18:00
Новий подкаст: "Менеджмент: стилі управління" ...
19.08.2024 at 16:40
Новий подкаст: "Продажі: стратегічні зміни, кейс Balbek Bureau" ...